× Про нас
Новини Контакти

Що робити

Після смерті людини необхідно оформити ряд обов'язкових документів, необхідних для поховання, отримання пільг та допомог, оформлення спадщини.

    Після настання смерті необхідно:

   Якщо смерть сталася у будинку і померлий останні 3 місяці спостерігався у дільничного лікаря або перебував на обліку по хронічним захворюванням, або не спостерігався в поліклініці за місцем проживання, помер раптово, смерть сталася вночі або у вихідний день, необхідно викликати поліцію для складання необхідних паперів для судово -медичну огляду.

    Якщо смерть настала в лікарні, медичне свідоцтво оформляють в лікарняному морзі. Якщо в лікарні відсутній морг, який помер доставляють в морг судово-медичної експертизи.

    Якщо смерть сталася поза домом (на дачі, в гостях, на вулиці, на роботі) необхідно викликати поліцію для складання протоколу огляду тіла. Залежно від обставин смерті, співробітник поліції направить тіло в морг судово-медичної експертизи для проведення розтину і визначення причини смерті. Якщо ознак насильницької смерті немає, тіло повинно бути перевезено в один з моргів.

    Для державної реєстрації смерті необхідно в ЗАГС надати документи:

- медичне свідоцтво про смерть;

- паспорт померлого (при видачі свідоцтва про смерть ЗАГС його вилучає);

- паспорт заявника (надається тільки для перегляду або зняття копії);

- письмову заяву про реєстрацію смерті-заповнюється в РАГСі при оформленні гербового свідоцтва про смерть.

    Для здійснення поховання на міських кладовищах необхідні наступні документи:

1. Свідоцтво про смерть.

2. Договір - замовлення на організацію та проведення поховання.

     Підпоховання до споріднених могил здійснюються на діючих кладовищах і на кладовищах, які закриті з правом підпоховання поруч зі спорідненими могилами при наявності місця. На підставі Закону України «Про поховання та похоронну справу» для здійснення підпоховання до спорідненої могилі родичі померлого зобов'язані надати:

 1.Орігінал свідоцтва про смерть померлого

 2. Оригінал свідоцтва про смерть похованого раніше.

 

 

Розработано