× Про нас
Новини Контакти

ЩО ТАКЕ КРЕМАЦІЯ?

Кремація - сучасний екологічно безпечний спосіб поховання померлих. У світовій похоронної культури вже більше століття широко використовується висококультурна традиція прощання з покійним - кремація - сучасний напрямок в екології та економіці похорону.

Крематорій (від латинського «cremo» - спалювати) - являє собою ритуальна будівля, призначена для переказу тел (останків) померлих (загиблих) вогню (кремації).

Кремація в 100 разів зменшує територію для поховання, а термін мінералізації останків скорочується з 25-50 років до 1 години.

В сучасних умовах адміністрації міст, які не мають крематоріїв, постійно стикаються з проблемою розширення кладовищ. Виділення землі для кладовищ вимагає значних витрат з міських бюджетів, крім цього значні суми витрачаються на благоустрій кладовищ. Вирішити проблеми нестачі земель великих міст могла б кремація як найсучасніший і екологічно чистий вид поховання.

 За кордоном, де щільність населення набагато вище, кремація як засіб «збереження здоров'я і землі для живих людей» (цитата з декларації Міжнародної медичної конференції 1869 роки), стала широко використовуватися з другої половини XIX століття.

 В Україні є три крематорію:

м. Київ, вул. Байкова, 16 тел. (044) 5293427 факс (044) 5281514

м.Одеса, Таїровське кладовищі тел. (048) 7461031

м.Харків, пос.Жіхарь, ул.Надгорая, 3 тел. (0572) 529072

 

ПРОЦЕС КРЕМАЦІЇ

 

 

Процес кремації є горіння тіла померлого за рахунок подаються в камеру кремаційних печей потоків газу, розжареного до високих температур (870-1100 ° C). Для ефективної дезінтеграції в сучасних печах впроваджено ряд модифікацій (одна з них полягає в подачі більшої частини полум'я на торс, який становить основну масу тіла), а також рухливі пальники, що створюють потрібну температуру рівномірно у всій печі.

Основні види палива для печей в даний час - дизельне паливо, природний газ, рідше - електрику.

До 1960-х рр. активно використовувався кам'яне вугілля або кокс. Сучасні печі автоматизовані і контролюються комп'ютерами, забезпечені пристроями для забезпечення безпечного використання (наприклад, завантажувальна двері печі блокується, поки не буде досягнута нормальна робоча температура; труну подається в піч максимально швидко, щоб уникнути втрат тепла за допомогою спеціалізованих візків або транспортерів).

Для кремації померлий повинен бути поміщений в труну з горючого матеріалу.

У деяких крематоріях допускається присутність родичів при приміщенні труни в піч.

В процесі кремації температура всередині печі досягає 1100 градусів за Цельсієм, під її впливом тіло руйнується на дрібні фрагменти.

Залежно від моделі кремаційної печі для кремації тіла дорослої людини середньої комплекції потрібно від 80 до 120 хвилин.

Всупереч поширеній думці, в процесі кремації не утворюється «попіл». Прах є сумішшю згорілих останків кісток, матеріалу труни і металевих предметів (цвяхів, протезів). Після охолодження металеві предмети вилучаються з праху за допомогою магніту. Кісткові останки поміщаються в кульову млин (кремулятор), де протягом декількох хвилин прах перетворюється в сірувато-білий порошок однорідної консистенції.

Органічні речовини в поросі повністю відсутні, тому прах абсолютно безпечний в інфекційному сенсі.

Обсяг праху після кремації дорослої людини - в середньому 4-4,5 літра. Після завершення кремації і охолодження останків вони поміщаються в контейнер (урну) і зберігаються там до тих пір, поки родичі не приймуть рішення про їх подальшу долю.

Надалі проводиться поховання праху одним з дозволених законом способів - поховання в колумбарії, в могилі в землі, або розвіювання праху на спеціально відведеному майданчику.

 

Розработано